Heart Of Old Town Apartment By National Theater

  • 60 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum

Heart Of Old Town Apartment By National Theater Prag med 2 sovrum ligger bara 1 km från Praça da República och erbjuder närhet till tågstationen Prags centralstation, som ligger cirka 20 minuters promenad bort. Den 60 m² stora lägenheten har plats för upp till 5 gäster.

För att garantera din komfort finns en separat toalett och en dusch i den här lägenheten. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Heart Of Old Town Apartment By National Theater har ett komplett kök där gästerna kan laga sin egen mat.

Den här lägenheten ståtar med ett centralt läge i distriktet Wenceslastorget. En kort bit från boendet hittar du Hradčany. Det tar inte lång tid att ta sig till Staroměstské náměstí, som ligger mindre än 1,1 km bort. Den närmaste tunnelbanestationen är Staromestska, cirka 10 minuters promenad bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Heart Of Old Town Apartment By National Theater Prag
Apartment Karolina
Mobilpris

Apartment Karolina

93 m från boendet
USD 337 USD 303
per natt
Old Town 1 Bedroom Oasis With Ac And Double Shower
Mobilpris

Old Town 1 Bedroom Oasis With Ac And Double Shower

8.9
Fantastiskt 91 recensioner
97 m från boendet
USD 71 USD 64
per natt
Apartman Kaiser
Mobilpris

Apartman Kaiser

8.4
Väldigt bra 322 recensioner
171 m från boendet
USD 123 USD 111
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Vaclav Havel flygplats Prag
    16 km

    Tågstationer

    Masaryk's Railway Station
    1,6 km

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Te- och kaffefaciliteter

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 16:00 till 22:00
    Utcheckning: senast 10:00
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi på Heart Of Old Town Apartment By National Theater?
      Internet tillhandahålls gratis på Heart Of Old Town Apartment By National Theater.
    • Accepterar Heart Of Old Town Apartment By National Theater husdjur?
      Heart Of Old Town Apartment By National Theater tillåter husdjur.
    • Hur stort är Heart Of Old Town Apartment By National Theater?
      Heart Of Old Town Apartment By National Theater är 60 m² stort.
    • Ligger den här lägenheten nära järnvägsstationen?
      Prags centralstation tågstation ligger bara 1 km från den här lägenheten.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Vaclav Havel flygplats Prag
    16 km

    Tågstationer

    Masaryk's Railway Station
    1,6 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Heart Of Old Town Apartment By National Theater Prag

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng